Menu

Ak ste prišli z krajiny s výskytom omikron variantu koronavírusu, buďte zodpovední a kontaktujte hygienikov

 

Ak ste prišli z krajiny s výskytom omikron variantu koronavírusu, buďte zodpovední a kontaktujte hygienikov

Hygienici vyzývajú ľudí, ktorí za posledných 14 dní navštívili Južnú Afriku, Botswanu, Namíbiu, Lesotho, Eswatini, Mozambik, Zimbabwe, Izrael, Hongkong a Seychely, aby sa urýchlene nahlásili na emailovú adresu omikron@uvzsr.sk.

Je potrebné uviesť meno, priezvisko, telefónne číslo a okres, v ktorom sa aktuálne zdržujete. Kontaktuje vás príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva a určí ďalší postup.
 

Hygienici apelujú na verejnosť, aby túto výzvu brala vážne a neodignorovala ju.

Osobám, ktoré za posledných 14 dní navštívili vyššieuvedené krajiny a členom ich spoločnej domácnosti dôrazne odporúčajú obmedziť kontakty na minimum, a to bez ohľadu na ich očkovací status.
 
 
Úrad verejného zdravotníctva SR pracuje na zmene vyhlášky, ktorá upravuje režim na hraniciach. Z pohľadu domácej izolácie a následného testovania sa v nej stanovia presné podmienky pre osoby prichádzajúce z uvedených krajín.
 
 

 

Novému variantu koronavírusu omikron prispôsobujú organizáciu sekvenovania vzoriek a rozširujú  kapacity tak, aby všetky pozitívne vzorky od ľudí, ktorí prišli z uvedených krajín, boli sekvenované prioritne.