Partnerske obce

Obec Lacko /Poľská republika/
4.6.2012

Obec Lacko /Poľská republika/

Družobné mesto v Poľskej republike. Gmina Łącko je vidiecka gmina v Poľsku v Malopoľskom vojvodstve. Má rozlohu 132,95 km² a žije tu 14835 obyvateľov (2006), priemerná hustota zaľudnenia je 111,58 osôb/km². Sídlom powiatu, v ktorom sa gmina nachádza, je mesto Nowy Sącz.


Obec Claussnitz /Nemecká republika/
19.3.2012

Obec Claussnitz /Nemecká republika/

Družobné vzťahy s touto obcou začali už dávno a rozvíjali sa hlavne vďaka zástupcom poľnohospodárskych družstiev - ako v Claussnitz, tak aj v našej obci. Mnohí občania našej obce, teraz  30 - 40 roční, môžu vďaka tomu spomínať na nezabudnuteľné  prázdninové dni, ktoré organizovalo naše vtedajšie družstvo pre deti zamestnancov. Už vtedy bola prioritou družobnej obce pohostinnosť a záujem o napredovanie v družobnom vzťahu.


Obec Zašová /Česká republika/
19.3.2012

Obec Zašová /Česká republika/

Partnerstvo s Obcou Zašová v Českej republike má dlhoročnú tradíciu. Ešte v 70-80 tich rokoch sa uskutočňovali pravidelné výmenné, trojdňové pobyty žiakov základných škôl, ktorých prežitie zanechalo nie len v žiakoch pekné spomienky na celý život. Po revolúcii sa družba znovu obnovila v roku 2003. Ak budete prechádzať okolo, zájdite tam, sú tam milí, úprimní a veselí ľudia.

© 2021 | www.novalubovna.sk | Mapa stránok  |  RSS | Prehlásenie o prístupnosti | Valid HTML 5! Valid CSS 3! toplist