Ocenenie OFZ - Štefanovi Barlíkovi

9. február 2018

Futbal je nie len hra, ale i celoživotná láska.

Väčšina mužskej populácie určite vie  o čom je reč. Nielen u nás, ale prakticky na celom svete. To "guľaté čudo" podaktorým učarilo tak, že by zaň dali všetko čo majú.

Aj v našej obci sa nájdu takí, ktorí celý svoj život obetujú futbalu, vo všetkých smeroch. Futbal je pre nich radosť, ale i starosť. Radosť z toho, že mladý človek môže pestovať svoju obratnosť, zdatnosť, čestnosť i odvahu. Keď človek športuje čestne, naučí ho šport prekonávať i mnohé prekážky v živote. Funkcionári okrem radosti však musia zabezpečiť aj dostatok prostriedkov, aby sa futbal dal robiť na pomerne dobrej úrovni, čo si vyžaduje obetovanie voľného času i energie.

Príkladom takejto osobnosti je aj p. Štefan Barlík ( Iľka - ako ho najviac poznáme ). 

V reštaurácii Kolkáreň v Starej Ľubovni sa 6.2.2018 zišla Konferencia OFZ na svojom prvom tohoročnom zasadnutí. Predseda OFZ Jozef Kovalčík invormoval prítomných o svojich najbližších prioritách.

Úvod stretnutia sa však niesol v slávnostnom duchu, pretože predseda OFZ ocenil jubilanta. Za dlhoročnú prácu vo futbalovom hnutí a pri príležitosti životného jubilea bol ocenený bronzovou plaketou VsFZ Štefan Barlík (ŠK Nová Ľubovňa).

Štefan Barlík miluje futbal už od detských čias. Aktívne ho hrával síce iba v kategórii dorast, no už 30 rokov je pomocnou rukou a stabilnou oporou miestneho klubu. Pískal zápasy,  pripravoval futbalovú plochu, venoval sa údržbe ihriska... Posledné roky má stabilné miesto aj vo vedení Športového klubu v Novej Ľubovni.

20. decembra  2017 oslávil svoju 60-tku.

K životnému jubileu a hodnotnému oceneniu BLAHOŽELÁME a želáme ešte dobré zdravie a spokojnosť - nie len na zelenej ploche, ale aj v súkromnom živote.

 


© 2018 | www.novalubovna.sk | Mapa stránok  |  RSS | Prehlásenie o prístupnosti | Valid HTML 5! Valid CSS 3! toplist