Anna Jendrichovská si prevzala ocenenie z rúk pána prezidenta

Prezident Andrej Kiska v stredu prijal členov a dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža, ktorí boli za svoju dlhoročnú prácu v oblasti humanity, sociálnych aktivít, propagácie darcovstva krvi i záchrany ľudských životov ocenení pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca.

  „Som veľmi rád, že sa dnes stretávam s ľuďmi, ktorých teší pomáhať iným, robia tak na úkor svojho pohodlia, času stráveného s rodinou a často nasadzujú svoj život. Patrí vám všetkým naša vďaka,“ povedal prezident. Zároveň poďakoval všetkým členom, dobrovoľníkom a ľuďom, ktorí sa akokoľvek zapojili do aktivít Slovenského červeného kríža.

Súbor činnosti, ktorý Červený kríž vykonáva, je obrovský a mimoriadny, vyzdvihol prezident. Ako uviedol prezident organizácie Viliam Dobiáš, prítomní ocenení predstavujú špičku ľadovca z takmer 10-tisíc dobrovoľníkov a 60-tisíc členov Slovenského Červeného kríža.

 „Práve na vás vidieť, že v drvivej väčšine obyvateľov našej krajiny sa skrýva dobré a veľké srdce. Žiaľ, často je schované pod nánosom nedôvery a obáv,“ povedal Andrej Kiska. Podľa neho však treba ísť príkladom a dobro šíriť.

Zdroj: www.prezident.sk


Pani Anne Jendrichovskej gratulujeme  a  ďakujeme za reprezentovanie našej obce. Do ďalších dní želáme dobré zdravie, chuť a elán do ďalších aktivít a pravú radosť zo života.

© 2020 | www.novalubovna.sk | Mapa stránok  |  RSS | Prehlásenie o prístupnosti | Valid HTML 5! Valid CSS 3! toplist