Databáza talentov, folklórne skupiny a pod.

Folklórna skupina Pastrník
19.3.2012

Folklórna skupina Pastrník

Vznikla v šesťdesiatych rokoch, iniciátormi vzniku boli učitelia miestnej základnej školy. Súbor v tých časoch združoval deti, mládež, ženy aj mužov. V súčasnosti v súbore pracuje viac ako 20 členov. Súbor sa venuje najmä spracovaniu zvykov a tradícii z minulosti, ako napríklad: hrabanie sena, pytačky, svadba, krstiny, jarmok, vianočné a veľkonočné zvyky a obyčaje.


Okresný súbor spevu a tanca „Małe Łącko“
19.3.2012

Okresný súbor spevu a tanca „Małe Łącko“

Tento spolok bol založený v roku 1952. Nachádza sa pri základnej škole menom Stanisłava Wilkowicza v Łącku. Počas svojej dlhoročnej pôsobnosti u najmladších obyvateľov Łącka rozvíja záľubu bohatého folklóru, peknej hudby a tanca łąckeho okresu.


Dychový orchester Tadeusza Moryto
19.3.2012

Dychový orchester Tadeusza Moryto

Hudobná skupina dychového orchestra menom Tadeusza Moryto vznikla v roku 1946 v neďalekom, dva kilometre vzdialenom, Czerńcu pri požiarnej zbrojnici. Zakladateľom tohto orchestra bol Tadeusz Moryto, ktorý sa dodnes stará o kultúru a je organistom v katolíckom kostole v Łącku. V roku 1957 sídlo orchestra presťahovali do Łącka, kde dodnes pôsobí pri Okresnom stredisku kultúry.


Okresný súbor „Górale Łąccy“
19.3.2012

Okresný súbor „Górale Łąccy“

Okresný súbor „Górale Łąccy“ založila Marię Chwalibóg, učiteľka z Łącka. Súboru hrala rodinná ľudová skupina. Tento súbor prezentoval autentickú „Ląckie Wesele“, ktorá po 5 rokoch od založenia súboru priniesla prvé očakávané výsledky na „Święcie Gór“ v Nowom Sączu. Postupne začali pribúdať tance (napr. zbojnícke) a pekné spevy, ktoré v nezmenenej forme pretrvávajú dodnes

© 2019 | www.novalubovna.sk | Mapa stránok  |  RSS | Prehlásenie o prístupnosti | Valid HTML 5! Valid CSS 3! toplist